Co rozumie się przez pojęcie impotencja?

Impotencja to choroba, która występuje u coraz większej ilości panów. Może ona pojawić się dosłownie w każdym wieku, jednakże najwięcej przypadków zmaga się z nieprzyjemnymi skutkami braku erekcji między 40 a 70 rokiem życia. Dolegliwość ta wpływa nie tylko sferę seksualną, ale przede wszystkim oddziałuje na sposób w jaki mężczyzna się czuje. Brak możliwości zaspokojenia partnerki wpływa bardzo negatywnie na męskie ego, jego psychikę oraz to w jaki sposób postrzega samego siebie. Wielokrotnie choroba odbija się negatywnie na funkcjonowaniu związku, gdyż niektórzy partnerzy nie informują partnerki o zaistniałym problemie, starając się kryć z jego konsekwencjami, co rodzi nieciekawą sytuację, gdyż kobieta brak zainteresowania swoją osobą postrzega jako zdradę, albo zaczyna się zastanawiać co jest z nią nie w porządku.

Niektórzy panowie decydują się na powiedzenie partnerce o problemie, który ich dotknął, jednakże niestety nie każda kobieta wykazuje się zrozumieniem, co sprawia, że chory mężczyzna czuje się jeszcze gorzej i jest podminowany brakiem wsparcia. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że na skutek dzisiejszego stylu życia coraz większa liczba panów nie jest w stanie naturalnie osiągać erekcji, niektórzy z nich nawet na skutek psychicznych blokad nie zaznają przyjemności płynącej z seksu przez całe swoje życie. Mowa oczywiście o przypadkach, które nie decydują się na zasięgnięcie pomocy od seksuologów, urologów bądź psychologów. Impotencja jest dolegliwością z którą można żyć, a przede wszystkim należy ją leczyć.

Czasem niewielkie zmiany w życiu człowieka sprawią, że problem przestanie istnieć, albo zdecydowanie zmniejszą się jego skutki uboczne. Jeżeli jest już za późno na cofnięcie choroby, można przynajmniej poznać metody umożliwiające aktywność seksualną, gdyż bez względu na wiek zarówno kobieta, jak i mężczyzna mają swoje potrzeby, których nie można pod żadnym względem zaniedbywać.